Kuo patraukli decentralizuoto vėdinimo sistema

PROBLEMOS KYLA DĖL PRASTO VĖDINIMO

Du ramiai besišnekučiuojantys profesoriai vidutinio dydžio kambaryje, ryškų deguonies trūkumą pajus po poros valandų. Atsidaryti langą dar greičiau kils noras gausiai šeimai mažoje virtuvėje, kur verda ir garuoja intensyvus gyvenimas. Gryno oro deficito gal nepastebės sportuojanti porelė, kuri audringai leidžia naktį miegamajame, o iš ryto nesupranta, kodėl nėra jėgų nueiti iki drėgno lango. Taip, mums visiems gyvybiškai svarbus deguonis!

„Skaičiuojama, kad vienam žmogui reikalingas šviežio oro kiekis yra 30 m3 per valandą. Būtent tokį kiekį turime užsitikrinti visose gyvenamose patalpose. Dar didesnė oro apykaita turėtų būti padidintos drėgmės zonose: vonioje, virtuvėje, rūsyje.“

Be gryno oro mes pradedame dusti, mums skauda galvas, tampame pikti, paniurę. Tuo pačiu skundžiasi mūsų būstas: nuo tvyrančios drėgmės ant sienų užsiveisia pelėsis. Imame nejučiomis keiksnoti savo ypatingai sandarius, bet ekonomiškus namus. Pradedame bartis, kam šiandien eilė eiti varstyti plastikinius langus ir išvėdinti kambarius. Jau gruodžio pabaigoje išvydus sąskaitą už šildymą, mums šiaušiasi plaukai. Ką dabar daryti?

JUMS PARUOŠTAS EFEKTYVUS VĖDINIMO SPRENDIMAS

Nepasiduokit panikai – pažvelkite į oro trūkumą šiuolaikiškai, o į vėdinimą moderniai mechanizuotai. Pagalvokite apie jums tinkantį sprendimą. Turite aukštas lubas ir norite jas paaukoti? Apsvarstykite plataus ortakių voratinklio įsirengimo galimybę su centriniu rekuperatoriumi. Tiesa, tai kainuos. Bet ko nepadarysi žmogus dėl komforto ir sveikatos. Tačiau yra ir kitas variantas – decentralizuota vėdinimo sistema.

„Gryno oro kiekį parūpins sieniniai mini rekuperatoriai ir jų deriniai su sieninėmis orlaidėmis. Pakankamai efektyvu, greitai sumontuojama ir sąlyginai nebrangu. Ir svarbiausia – nereikia jokių didelės apimties interjero rekonstrukcijos darbų.“

Mini rekuperatoriai palaiko sveikai komfortišką patalpų klimatą. Jie pašaliną besikaupiančios drėgmės perteklių, naudoja mažai energijos ir pakankamai greitai išjudina bei atšviežina slogų orą. Juos galima montuoti po vieną, darniai veikiančiomis poromis arba derinti su papildomomis orlaidėmis. Mini rekuperatoriai reaguoja į drėgmę, ištraukia pašvinkusį orą laukan ir pripučia mums naujo. Tuo pačiu, mini rekuperatoriai neleidžia švaistyti namo šiluminės energijos, kas dažniausiai nutinka, kai vėdiname atidarydami langus.